Москітні сітки для пластикових вікон: широта пропозицій і професійні рекомендації
Як бути, якщо в розкриті вікна проникають настирливі комахи, пил, сміття і дощові краплі? Прекрасним способом захистити себе від таких неприємностей стане установка москітних сіток на пластикові вікна. Найголовніше – вибрати підходящий для тип і якість захисного матеріалу.
Варіанти на будь-який смак
На свій розсуд, покупці можуть віддати перевагу тому чи іншому варіанту продукції:
Рамкові аналоги мають найбільший попит у населення. Причиною тому – простота експлуатації і догляду, доступна ціна і зручність установки. А є цей варіант, натягнуте на тонку раму сітчасте полотно. Як кріплення служать кронштейни з ущільнювачем або зовнішні пластикові куточки. Вибір за кольором здійснюється між білим і коричневим. Чи не буде проблем і з забарвленням в відтінок вікна. Інтеграція в віконний проріз здійснюється зовні.
Ролетні сітки мають вигляд рулону. В їх конструкцію входить напрямна рама і спеціальний механізм. Цей варіант і буде коштувати дорожче, але стане відмінним рішенням при частому відкриванні. Поряд зі статусним видом і надійністю, цієї сітці властива складність в ремонті і догляді (мити тільки у висячому положенні, відсутність можливості самостійного демонтажу). Але так як в цьому випадку не слід турбуватися щодо необхідності знімати на зиму, то кращого варіанту для лоджій і об’ємних вікон просто не існує.
Сітка «Атікошка» – це надміцне нержавеющее дрібнопористий полотно, здатне витримати вагу кішки і іншої дрібної живності.
У відповідності до фінансових можливостей, покупець може вибирати:
Бюджетне рішення Стандарт (рамка з алюмінію, зносостійке акрилове полотно, кріплення – зачепи на замку, ущільнювач – гумовий шнур).
Зовнішня сітка накладного типу. Установка проводиться зовні (за допомогою вмонтованих у вікно кронштейнів).
Аналог Еліт зроблений з алюмінієвого профілю з пресованими кутовими з’єднаннями. Можливість вибору з 8 кольорів.
Як зробити заміри
Цікавить функціональність і довгота використання сітки багато в чому залежить від правильно зроблених замірів. Для цього заходу існують такі правила:
Коли справа стосується внутрішньорамні конструкцій, то виміри робляться відповідно до периметром віконного отвору. Доводиться брати до уваги бічні, верхні і нижні ущільнювачі.
Відносно зовнішніх сіток керуються аналогічним алгоритмом дій. Але в цьому випадку, отримані показники збільшуються на 2 см.
Рекомендації щодо закріплення
Фіксація москітних сіток проводиться внутрішнім або зовнішнім способом кріплення. У першому випадку – користуються поворотними z-образними кріпленнями. Для цього тільки й треба, що завести сітку за віконний проріз (попередньо взявши її за бічні ручки). Сама ж фіксація по периметру прорізу виконується через поворот кріплень на ущільнювач.
Зовнішній спосіб кріплення полягає в фіксації сітки за допомогою пластикових куточків на нижній рамі. Але така робота вимагає певної вправності і навичок.
У ряді випадків зручність щоденного використання залежить від варіанту з відкриттям, коли москітна сітка може відкриватися і закриватися. Для цього знадобляться кріплення з двох сторін: петлі (з боку профілю) і утримує засувка.
Турбота про збереження та належному стані
Щоб продовжити термін служби москітної сітки, її зазвичай знімають на зиму. Для цього достатньо скористатися спеціальними ручками. Наступним дією буде миття вироби. Покласти на зберігання в сухе тепле місце слід тільки після остаточної просушування.