Заміна гумового ущільнювача на пластикових і алюмінієвих вікнах та дверях
Багато людей думають, що за шумоізоляцію, герметичність і теплоізоляцію відповідають склопакети, але на ділі за дані характеристики в однокамерних і двокамерних вікнах відповідає гумовий ущільнювач. Після закінчення часу на ньому з’являються тріщини, втрачається еластичність. У такому випадку потрібно замінити.
Періодична заміна ущільнювача – важлива процедура при догляді за пластиковими вікнами.
Важливі моменти заміни гумового ущільнювача на пластикових вікнах
Перш ніж змінювати ущільнювач необхідно врахувати такі факти, як:
- На деяких видах профілів заміна гумки не передбачена;
- Система скління оснащується двома ущільнювальними контурами;
- При заміні ущільнювачів на пластикових вікнах повинні дотримуватися сувора безперервність і обов’язкове верхнє з’єднання.
Заміна гумки не віднімає багато часу і найчастіше проводиться раз в 5 років. Завжди краще викликати майстра, а не намагатися змінювати ущільнювач самим, так як це може призвести до поганими наслідками для вікон. Кожен фахівець підбере найкращий варіант за каталогом. Якщо ж заміна проводиться самостійно, то необхідно придбати віконний гумовий ущільнювач, такий же по товщині, що і той, який спочатку стояв у вікнах.
Якщо розмір ущільнювача більше, ніж потрібно, то в подальшому це погано позначиться на роботі вікна. Все перераховане вище призведе до швидкого зносу фурнітури вузлів.
Алюмінієві вікна
Матеріал, призначений для ПВХ-систем зовсім не підходить для алюмінієвих вікон.
Виробники алюмінієвих вікон роблять посадочні пази за індивідуальними розмірами на відміну від пластикових вікон, у яких посадочні вони однакові. Тому, щоб зробити заміну гумки, слід купувати цілу упаковку матеріалу. Такий ремонт обходиться порівняно дорого.
Виходом з такої ситуації може послужити регулярне чищення ущільнювача від бруду і змазування його силіконом.
Інші причини
Проблема з продуванням, появою грибка або скупченням вологи не завжди пов’язана з ущільнювачем.
Досить часто проблема криється в функціонуванні фурнітури або ослабленні притиски. Тому перш ніж змінювати гуму на вікнах, необхідно перевірити стан вікон і виявити можливі проблеми.
Змащувати гумовий ущільнювач потрібно обов’язково. Матеріал пересихає від чистки засобами, в складі яких присутній спирт. У разі, якщо поскрипування припинилося після змазування, ущільнювач міняти не потрібно.